Raşit Bağzıbağlı, 1985 yılında Londra’da dünyaya geldi. 1957 yılında kurulan ‘Bağzıbağlı kumaş mağazaları’nın üçüncü kuşak temsilcilerinden olan Raşit Bağzıbağlı'nın, modaya olan ilgisi çok küçük yaşlarda başladı.

Genç tasarımcı, henüz 12 yaşındayken ileride çok başarılı işlere imza atacağı Moda Tasarımcılığına karar vermişti. Okul yıllarında da tasarımları, çizimleri ve yaratıcı fikirleriyle dikkat çekmeyi başardı. İlk koleksiyonunu 21 yaşında hazırlayan Bağzıbağlı, 2007 yılında Couture tasarımcısı olarak kariyerine başladı.

Kendine özgü tarzıyla dikkat çeken Raşit Bağzıbağlı, 2010 yılında Türkiye'de ve Kıbrıs'ta başarıları neticesinde bir çok ödüle layık görüldü. Hemen ardından New York'ta düzenlenen ‘Face of Fashion’ yarışmasında, ‘Yılın En İyi Genç Tasarımcısı’ ödülünü aldı. Kendisine gelen teklif üzerine KKTC Polisi’nin üniformalarının yanı sıra tüm logo ve amblemleri de kendisi tasarlayarak teşkilata yeni bir soluk getirdi.

Miss Turkey 2014 ve 2015 Finalistlerinin kostümlerini hazırlayan Raşit Bağzıbağlı, 2014’de Fashion TV Ödülleri’nde ‘Yılın Moda Tasarımcısı’ seçildi. Fox Tv’de yayınlanan Gardırop Savaşları isimli moda yarışmasında da juri olan tasarımcı, değerli yorumları ve içten tavırlarıyla dikkat çekmeye devam ediyor.

Türkiye'den Tuba Büyüküstün, Meryem Uzerli, Tülin Şahin, Demet Şener, Bergüzar Korel gibi ünlülerle çalıştı ve böylece ünü ülke sınırlarını kolaylıkla aştı. Paris Hilton, Yolanthe Cabau, Petra Nemcova ve Victoria Secret modeli Doutzen Kroes gibi dünya starları da Raşit Bağzıbağlı imzalı elbiseler taşıdı.

İlk hazır giyim koleksiyonu olan ‘rashid' markasını 2014 yazında moda severlerin beğenisine sundu. ''rashid'' hazır giyim markası ile başarılarını sürdürmek isteyen modacının, dünya ülkeleriyle moda sayesinde bir köprü oluşturmak ve ülkesini temsil etmeye devam etmek gelecekteki hedefleri arasında yer alıyor.